Jesteś pijany politycznie ”

Jesteś pijany politycznie ”

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="1918189776"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

Dziękuję @ProSieben za umieszczenie prawicowego ekstremizmu w centrum debaty społecznej dzięki #RechtsDeutschRadikal. https://t.co/wPG1QUIa85

– Konstantin Kuhle (@KonstantinKuhle) 29 września 2020 r" , „Twitter”); }) ();

Posłanka SPD Bundestagu Hilde Mattheis również pochwaliła wkład i nadała mu nazwę "Kolejny dokument, z którego wynika, że ​​żadne z nas nie może powiedzieć „Nie wiedziałem o tym”. Wszyscy wiemy o niebezpieczeństwie, jakie stwarza AfD."

"Imponująca dokumentacja – bez reklam"

Wkład został również dobrze przyjęty przez publiczność telewizyjną. "Spodziewałem się czegoś rewelacyjnego, przeplatanego reklamami u prywatnego nadawcy i byłem mile zaskoczony. Bardzo rzeczowa, pełna szacunku, dobrze zbadana i absolutnie imponująca dokumentacja. I całkowicie bez reklam! czapki z głów"pisze użytkownika Twittera. Inny pisze: "Mam nadzieję, że Thilo Mischke dał wielu ludziom do myślenia."Jeszcze inni użytkownicy sugerują program jako materiał dydaktyczny w szkołach. 

Zwłaszcza AfD ma problem z uzasadnieniem dokumentacji: im gorzej radzą sobie Niemcy, tym lepiej dla AfD, a migranci mogliby w razie potrzeby "strzał" lub "zagazowany" w artykule z Christianem Lüthem w protokole upamiętniającym cytowany jest wysoki funkcjonariusz AfD. W samym programie nie jest wymieniany z imienia i nazwiska "czas" ale byli w stanie go wyraźnie zidentyfikować. Grupa parlamentarna AfD zwolniła Lütha bez uprzedzenia w poniedziałek.

Lider grupy parlamentarnej Alexander Gauland powiedział następnie niemieckiej agencji prasowej: "Oświadczenia przypisywane panu Lüthowi są całkowicie nie do przyjęcia i w żaden sposób nie są zgodne z celami i polityką AfD i frakcji parlamentarnej AfD w niemieckim Bundestagu."

"Nie chcą polepszyć twojej sytuacji"

Katarina Barley, polityk UE i była minister sprawiedliwości, napisała na Twitterze: "Zawsze mówię, że kiedy spotykam (potencjalnego) wyborcę AfD: nie chcą polepszać twojej sytuacji. Ponieważ słyszą tylko głosy niezadowolonych i złych. Decyzja brzmi więc: złość się czy chcesz poprawić swoją sytuację?"

"Strzelaj lub gazuj wszystkich": Nieludzkie komentarze: Grupa parlamentarna AfD odwołuje byłego rzecznika Demokracji w niebezpieczeństwie?: Dlaczego nie ma przesunięcia w prawo, ale skrajna prawica wciąż rośnie Radykalna partia: komunista i guru reklamy wzmocnił AfD

Christian Hirte, członek CDU Bundestagu, napisał: "# Lüth potwierdza etniczno-rasistowski charakter # Höcke-AfD. To zachęca nas do wyraźnego rozgraniczenia od tej partii."

Wykorzystane źródła: wkład ProSieben: "Dobrze. Niemiecki. rodnik" (Wideo) różne konta na Twitterze

Lider FDP Christian Lindner pożegnał się z sekretarz generalną Lindą Teuteberg powiedzeniem, które wywołało wiele krytyki. Teraz Lindner prosi o przebaczenie.

Lider FDP Christian Lindner żałował komentarza skierowanego do poprzedniej sekretarz generalnej Lindy Teuteberg, który według niektórych był seksistowski. Chciał po prostu złagodzić sytuację na konferencji partii federalnej w Berlinie, powiedział Lindner w poniedziałek "Wczesny start" z RTL / ntv. "Bardzo mi przykro."

Uwaga została sformułowana w sposób wolny od słowa – podkreślił Lindner. Została wtedy odebrana i źle zrozumiana – "nieudane sformułowanie, które wywołało różnego rodzaju spekulacje". Powinien Teuteberg lub inni tym samym "narzekać"przeprasza za to.

"#MissionAltherrenrenwitz zamiast #Mission Aufbruch"

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="-1875893355"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

#MissionAltherrenrenrenwitz zamiast #Mission Aufbruch. #FDP ma naprawdę dobrych ludzi w drugim rzędzie. # FDPBPT # Lindner #Teuteberg @c_lindner @LindaTeuteberg https://t.co/XkOMVjXi5I

– Matthias Hauer (@MatthiasHauer) 19 września 2020 r" , „Twitter”); }) ();

W ramach pożegnania Teuteberga Lindner powiedział w swoim przemówieniu w sobotę: "Lubię o tym myśleć, Linda, że ​​w ciągu ostatnich 15 miesięcy zaczynaliśmy razem dzień około 300 razy, robiłem to z grubsza, około 300 razy."

W odpowiedzi na śmiech na sali kontynuował: "Mówię o naszej codziennej porannej rozmowie telefonicznej na temat sytuacji politycznej. Nie to, co teraz myślisz."

(function () {var socialEmbed = document.querySelector (‘[data-embed-hash ="1558821557"] ‘); zgodęEmbedHandler.add (socialEmbed, "

Błagam o wyrozumiałość: wzmianka o porannej konferencji z Sekretarzem Generalnym nie była żartem – irytował mnie sporadyczny śmiech.https://yourpillstore.com/ Więc to była tylko myląca fraza. Raz na Twitterze proszę w razie wątpliwości o oskarżonego … CL # bpt20

– Christian Lindner (@c_lindner) 19 września 2020 r" , „Twitter”); }) ();

Następnie scena wywołała krytykę na Twitterze. Członek CDU Matthias Hauer pisał tam m.in. nawiązując do hasła zjazdu partii FDP: "#MissionAltherrenrenrenwitz zamiast #Mission Aufbruch."

Federalna konwencja partii: FDP wybiera Volkera Wissinga na sekretarza generalnego Zjazd partii FDP: Lindner: wirus nie może triumfować nad wolnością W bawarskim parlamencie krajowym: jesienne rekolekcje AfD odwołane w parlamencie

Już w weekend Lindner poprosił na Twitterze o pobłażanie i wspomniał o mylącym sformułowaniu.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Nawet jeśli zwycięzca nie został jeszcze wyłoniony, znaczące skutki wyborów w USA są już do przewidzenia – o zasięgu międzynarodowym. W transmisji na żywo t-online czołowi niemieccy politycy podsumowali.

Nie jest jeszcze jasne, czy Donald Trump zostanie w Białym Domu przez kolejne cztery lata, czy też niedługo się tam przeprowadzi Joe Biden – wyścig jest bardzo wyrównany. Wielu czołowych polityków przybyło, aby porozmawiać z t-online, przyglądają się przewidywalnym skutkom w kraju i za granicą oraz przyszłym potencjalnym problemom o zasięgu międzynarodowym.

Liderka Zielonych Annalena Baerbock, politycy CDU Friedrich Merz i Norbert Röttgen oraz lider SPD Norbert Walter-Borjans i przewodniczący FDP Christian Lindner skomentowali wybory w USA i ich konsekwencje. 

Wybory w USA 2020: Biden zostaje prezydentem – w niektórych stanach liczba ta jest nadal liczona Blog informacyjny o wyborach w USA: Wszystkie najnowsze informacje Wybory w USA 2020: Biden czy Trump? Decyzja zostanie podjęta w tych czterech stanach

Co dokładnie poszczególni czołowi politycy z CDU, Zielonych, SPD i FDP powiedzieli na żywo o wyborach w USA, można zobaczyć na powyższym filmie. Fragment transmisji na żywo t-online można również znaleźć tutaj.

Debata była gorąca. Ostatecznie jednak Bundestag zdecydowaną większością głosów przyjął reformę ustawy o ochronie przed zakażeniami. Po tym jak Rada Federalna poszła w jej ślady, Prezydent Federalny podpisał.

W środę Bundestag i Bundesrat w przyspieszonym procesie zdecydowały o nowej wersji ustawy o ochronie przed zakażeniami. W Bundestagu po południu głosowało większość 415 posłów za projektem grup koalicyjnych CDU / CSU. 236 głosowało przeciw, 8 wstrzymało się od głosu. Nieco później ustawa przyjęła również Radę Federalną, która zebrała się na specjalnym posiedzeniu. Na koniec ustawę podpisał prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier. Jak poinformowała rzeczniczka Kancelarii Prezydenta Federalnego, została ona już wydana.

Decyzję poprzedziła pełna emocji debata w Bundestagu. AfD nie powiodło się z prośbą o odroczenie reformy. Demonstracje przeciwników korony i teoretyków spiskowych zatrzymują się przed Bundestagiem. t-online był tam dla Ciebie na żywo.

Minister zdrowia Jens Spahn (CDU) bronił prawa na posiedzeniu plenarnym przed krytyką i zabiegał o zaufanie. Opisał pandemię jako narzucenie i a "Wydarzenie stulecia"co powoduje szkody zarówno w gospodarce, jak iw sferze społecznej, co prowadzi do cierpienia i śmierci. "Nie możemy uniknąć cierpienia, ale chcemy je jak najlepiej zredukować."

– W czasie pandemii priorytet ochrony zdrowia pozostaje aktualny – powiedział minister. Bundestag i rząd musiałyby ważyć "jakie szkody chcemy znieść i gdzie możemy znieść". Nauka może doradzić, ale żaden wirusolog nie może odciążyć polityków od tego zadania.

Jens Spahn przemawia w Bundestagu: Minister zdrowia broni kursu rządu w pandemii korony. (Źródło: Fabrizio Bensch / Reuters)

Spahn podkreślił, że podjęte ostatnio środki powstrzymały wykładniczy wzrost nowych infekcji. Ale jeszcze jeden nie jest na górze. Zwracając się do AfD Minister Zdrowia potwierdził, że nie będzie obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi. "Wreszcie przestań mówić inaczej."

Gauland mówi o ogromnych ograniczeniach praw podstawowych

Przewodniczący frakcji parlamentarnej AfD Alexander Gauland wcześniej ostro skrytykował reformę prawa. "Ustawa o ochronie przed infekcjami to największe ograniczenie praw podstawowych w historii Republiki Federalnej"powiedział Gauland. Nieufność wybuchnie, widać to już na ulicach i podczas protestów przed Bundestagiem.

AfD nie złożyła wniosku o usunięcie projektu ustawy z porządku dziennego. Wszystkie ugrupowania parlamentarne z wyjątkiem AfD głosowały przeciw. Parlamentarny dyrektor zarządzający frakcji parlamentarnej AfD, Bernd Baumann, uzasadnił to żądanie stwierdzeniem, że propozycja została wprowadzona zbyt szybko i dlatego jest za mało czasu na obrady. Nazwał rachunek jeden "Upoważnienie rządu".

Pierwszy parlamentarny menedżer frakcji SPD, Carsten Schneider, oskarżył AfD o zabawę porównaniem z ustawą o zezwoleniach z 1933 r. "Nie tylko dyskredytują naszą demokrację, ale także czynią ją godną pogardy"podkreślił.

"Jesteś pijany politycznie"

Przewodniczący parlamentu grupy parlamentarnej Unii, Michael Grosse-Brömer, grzmiał, że AfD pije politycznie i jest jej przeciwny tylko z zasady. "Nie możesz projektować, więc możesz tylko „Przeciw”". Grosse-Brömer bronił procedury legislacyjnej jako właściwej, tak jak parlament "masowo zaangażowany" być. Parlamentarny dyrektor frakcji parlamentarnej FDP Marco Buschmann powiedział pod adresem AfD: "Nie słyszano ich w komisjach." Na przykład Zieloni przedłożyli kontrpropozycję. Prawdziwym powodem odrzucenia AfD jest to, że chcą zebrać się za tymi, którzy robią zamieszki przed Bundestagiem, powiedział Buschmann.

Prelegenci z FDP, Zielonych i Lewicy skrytykowali reformę ustawy o ochronie przed infekcjami. Planowane nowe przepisy nie zapewniają rządom barierek, ale je zapewniają "bezpłatny bilet" powiedział przewodniczący frakcji parlamentarnej FDP Christian Lindner. To fundamentalna kwestia demokratyczna, że ​​rządy nigdy nie powinny decydować o tak masowych naruszeniach podstawowych praw i wolności, powiedział kierownik parlamentarnej lewicy Jan Korte.

Lider FDP Christian Lindner: Ostro krytykuje projekt ustawy o ochronie przed infekcjami. (Pakiet źródłowy: dpa)

Protest przeciwko polityce korony: Transmisja na żywo i blog informacyjny z Berlina Nowa wersja ochrony przed infekcją: teoretycy spiskowi protestują przeciwko wirusologom: Drosten odwołuje występ w Union – i krytykuje „Bild”

Prawo określa środki ochronne

Celem zmiany prawa jest przede wszystkim uzasadnienie prawne i szczegółowe określenie środków koronacyjnych, które zostały wcześniej wydane w drodze rozporządzenia. W ustawie o ochronie przed infekcjami był wcześniej tylko ogólnie od "niezbędne środki ochronne" przemówienie, które "Właściwe władze" można spotkać. Wraz z nowelizacją ustawy dodano nowy ustęp, który szczegółowo wymienia możliwe środki ochronne podejmowane przez rządy i władze państwowe. Przeczytaj więcej o prawie tutaj.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Pandemia koronacyjna zaostrza dyskusję o noworocznych fajerwerkach. Czy w tym roku należy zrezygnować z huku? Opinie obywateli Niemiec są różne.

Debata o zakazie sylwestrowych fajerwerków nabiera tempa. Na szczycie w Coronie, zorganizowanym przez kanclerz Angelę Merkel i przywódców kraju w środę, można było nawet zdecydować o odwołaniu wybuchu. Dla większości Niemców byłoby to oczywiście do przyjęcia. Ponieważ: na tle pandemii koronowej większość opowiada się za surowym zakazem fajerwerków w Sylwestra 2020/21. Tak wynika z reprezentatywnej ankiety przeprowadzonej przez instytut Civey w ankiecie dla t-online. W związku z tym 57,8% opowiada się za zakazem, 36,7% go odrzuca.

Osoby starsze w wieku powyżej 65 lat są szczególnie za zakazem fajerwerków, z których ponad 70 procent. W przypadku młodszych uczestników w wieku od 13 do 29 lat gotowość do rezygnacji z tegorocznego widowiska na niebie wynosi co najmniej 50 procent. 43,9 procent jest temu przeciwnych.

Wyniki ankiety pokazują również, że zatwierdzenie zakazu używania petard rośnie wraz z gęstością zaludnienia. Mieszkańcy miast, z 68 procentami, są bardziej skłonni głosować za zakazem fajerwerków. Im więcej swobody mają wokół siebie respondenci i im więcej mieszkają na wsi, tym większe jest prawdopodobieństwo, że odrzucą zakaz fajerwerków. Przy bardzo niskiej gęstości zaludnienia tylko 50,3 procent głosuje za.

(function () {var dyCont = document.getElementById (‘nativendo-sidebar’); if (typeof T == U || T.RecAdInactive) {// usuń kontener dyCont.parentNode.removeChild (dyCont);}}) ( ); .toi-sh-breaker {pozycja: względna; szerokość: 920px; po lewej: -155px; wysokość: 275px; obramowanie: 1px solid #dcdcdc; border-width: 1px 0; wypełnienie: 12px 0 8px; margines: 32px 0; oba czyste; } .toi-sh-breaker: before {content: ‘DISPLAY’; pozycja: bezwzględna; góra: -8px; po prawej: 28px; tło: białe; kolor: # 000; rozmiar czcionki: 10px; wyświetlacz: blok inline; wypełnienie: 2px 10px; } .toi-sh-breaker .Tts {width: 300px;} .toi-sh-breaker # nativendo-sidebar {width: 300px; jasne: brak; float: left; margin-right: 10px;} .toi-sh-breaker > div: last-of-type {width: 300px;}

Wyraźne różnice zdań można dostrzec także w ocenie wyników na podstawie zamiarów wyborczych obywateli Niemiec.